Luottamusmiehet

Ammattiosaston pääluottamusmiehet ja varapääluottamusmiehet Krapilla 8.5.2024


 

Pääluottamusmies ja luottamusmies

Yhteystiedot:

Hyvinkää 

pääluottamusmies Heini Lairi                    heini.lairi@hyvinkaa.fi                    040 8293109

varapääluottamusmies Mirva Kuusisto     mirva.kuusisto@hyvinkaa.fi  

 

Järvenpää

pääluottamusmies Janina Miettinen  janina.miettinen@jarvenpaa.fi                040 3153080

varapääluottamusmies Merja Waris   merja.waris@jarvenpaa.fi 

 

Kerava

pääluottamusmies Jonna Vilenius       jonna.vilenius@kerava.fi        040 318 3020

 

Mäntsälä

pääluottamusmies Päivi Kaverinen          paivi.kaverinen@mantsala.fi           040 3145219

 

Nurmijärvi

pääluottamusmies ​Riikka Kujala             riikka.kujala@nurmijarvi.fi               040 3172392

 

Vantaa   

pääluottamusmies Sari Pohjaranta-Turunen   sari.pohjarantaturunen@eduvantaa.fi   

040 3554073

 

Tuusulan ja Pornaisten luottamusmiestehtäviä hoitaa ammattiosaston puheenjohtaja 

 

Ota yhteys luottamusmieheen, kun tarvitset neuvoa esimerkiksi seuraavissa asioissa:

  • palkka
  • työaika
  • vuosiloma
  • sairausloma
  • perhevapaat
  • työsopimus
  • määräaikainen työsuhde

Varhaiskasvatuksen ABC- opas täällä!

 

SOPIMUSRATKAISU 2023